What About Health Insurance for the Poor?

Bryan Caplan says we could get rid of 95% of government health care intervention, and STILL have subsidized health insurance for the poorest. Watch the full interview  

Top Comments ( View All 2 Comments )
2 weeks ago at 9:31 PM

IT would be interesting to see what percentage of the population would be able to afford health care currently.

Favorites: 0
2 weeks ago at 2:00 PM

Bryan Caplan: Ben radikal ve aşırı görüşlerini savunan bir insanım, ama daha az aşırı, daha az radikal olan insanları soğutmak istemem. Bütün vakalar için ben hala şunu söyleyebilirim : “ Bakın, eğer çok küçük bir grup olan ve sağlık sigortası ödemelerini gerçekten yapamayacak fakir
insanlar hakkında endişeleniyorsanız tamam, yetim veya korkunç hastalıkları olan çocuklar, çok yoksul olup felakete uğramış fakir insanlar için devletin sübvanse ettiği veya karşıladığı bir program yapılabilir.

Şu anda harcadığımız miktarın yüzde beşi oranında bir programa sahip olabilirsiniz. Normal insanların yaşadığı şikayetlerle çarpışmadan yüzde 95’ten kurtulabiliriz. Diyorum ki, yoksullar, çocuklar ne olacak, sorumsuz anne babaları olan insanlar ne olacaklar. Ve yine de % 95 liberteryen politikalarla yolunuza devam edebilirsiniz. Ve ben, “ Kalan yüzde beş ne olacak ? “ diyebilecek bir insanım. Ama bunu söyleyip yüzde %95’lik ilk kısım ile gidecek insanları kaybetmek istemem.

Yani tekrar söylemeye değer ; devlet sağlık sigortasını çocuklar, fakir ebeveynler, doğuştan korkunç hastalığı olan insanlar için sübvanse edebilir. Birkaç istisna yapabilir ve istisna yapmaya son verebilirim. Yani sadece bu küçük alan. Burası o kadar korkunç ki, bu kısmı hükümet vergi mükelleflerinin parasıyla karşılayacak. Geri kalan herkes batacak veya çıkacak, her zaman olduğu gibi sen bir yetişkinsin, kendine dikkat edeceksin.

Favorites: 0